Zbulohet historia e tij, njihuni me ushtarakun që u bë ministër i Mbrojtjes së Kosovës në qeverinë “Kurti 2”

Armend Mehaj ka qenë emri më i befasishëm në kabinetin e qeverisë “Kurti 2”. Por, kush është në të vërtetë Armend Mehaj? Mehaj është nga Isniqi i Deçanit. Ai ka shumë vjet që jeton me familjen e tij në Norvegji. Mehaj është 40-vjeçar, i martuar dhe baba i tre fëmijëve.

Duke ëndërruar jetën ushatarake, Armendi me zell e përkushtim nisi këtë jetë në ushtrinë norvegjeze. Në moshën 22-vjeçare, Mehaj iu bashkua forcave të a rmatosura norvegjeze, shkruan Indeksonline. Duke qenë një nga ushtarakët më të zot, avancimet dhe gradimet për të nisen menjëherë si ushtar i shquar. BIOGRAFIA E TIJ E PLOTE JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU