Vjosa Osmani ia bën të qartë Lajçakut: “Territori i Kosovës nuk diskutohet në dialog me Serbinë!”


U.d Presidentja, Vjosa Osmani është deklaruar pas takimit me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirsolav Lajçak.

Ajo tha se në emër të të gjithëve ia bëri të qartë që dialogu ndërmjet dy vendeve duhet të rezultojë në njohje reciproke.

Po ashtu Osmani u shpreh që nuk do lejojë që territori i Kosovës të jetë pjesë e dialogut, pasi që Kosova e ka përmbyllur statusin e saj njëherë e përgjithmonë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive