Si zhdùket barku i várur me Sodë Buke! Unë e bëra vetëm kështu edhe tek

Si zhdùket Barku i Várur me Sodë Buke! Unë e Bëra Vetëm Kështu edhe tek…Soda e Bukës është e shkëlqyeshme si një iláç ùrgjènce dètòksi falë aftësisë së tij për të elèmínùar tòksínat e tepërta.Ndaj dhe soda e bukës është diçka që shumë e dinë dhe ndaj dhe ky produkt i përdorur zakonisht është tashmë mjaft i famshëm.Ajo që jo të gjithë e dinë është se mund të përdoret gjithashtu për të ndihmuar metábòlizmin për të hequr qafe kilogramët e tepërt.Le të shohim se si:Sodë Bukë për dòbèsim.

Si duhet ta bëni këtë:Hapi i parë: Merrni një gotë ujë të vákët me lëng gjysmë lëng limoni dhe një lugë çaji sodë buke.Përdorimi: Konsumojeni këtë përzíerje në mëngjes dhe pas çdo vakti.Ajo funksionon si një iláç perfekt për dètòksímin, është gjithashtu një ndihmë e shkëlqyeshme për metabolizmin.Sode buke për të lùftùar celùlítín.Si ta bëni:Hapi i parë: Merrni një gotë uji me ujë të vakët dhe brenda hídhní gjysmë limoni (lëngun) dhe më pas shtoni një lugë çaji me sodën e bukës.Hapi i dytë: Këtë përzíerje ju aplikojeni tek zona me celùlít, duke e fírkùar dhe duke e lyer të gjithë zonën në këmbët tuaja.Efekti diùrètik i kombinuar me efektin e djègíes së dhjámít në të vërtetë do të ndihmojë për ta trájtùar këtë pròblem estetik që mùndòn shumë gra

Sode buke dhe uthull molle për të djègùr më shumë kalori:.Ata që duan të japin një nxítje më të madhe të metábòlizmit, duke kombinuar dy mjete natyrale, të dyja të përsòsùra për konsumimin e kalorive.Si ta bëni këtë:Hapi i parë: Në një gotë uji të mbushur me ujë në temperaturën e ambientit, ju shtoni një lugë çaji me uthull molle dhe një majë luge gjelle me sodë buke.Përdorimi: Pijeni këtë përzíerje pas çdo vakti dhe kështu yndyra e kèqè dhe lëndët e tepèrta do të dígjèn më shpejt.Është shumë e rëndësishme të mbani mend se për të pasur rezultate është e nevojshme të hani në mënyrë korrekte dhe të praktikoni aktivitet fizik në çdo moment të ditës që ju do të keni kohë të lirë.

KU JDES: Ata që vùajnè nga gástríti, ùlçèrá ose pátòlogjí të tjera, para se të fillojnë këto metoda, në fakt duhet të kërkojnë një këshillë nga mjeku i tyre.