Reagon ish bashkëshorti i Adriana Matoshit pas zbulimit të lidhjes së saj me futbollistin e ri


Albert Sylejmani është ish bashkëshorti i aktores Adriana Matoshi, yllit të njohur të filmit dhe teatrit, shkruan “Kosovarja”. Aktorja që është më e trofeshmja, reflekton pozitivitet në çdo moment. Zbulimi i lidhjes së saj me një futbollist Afrikan, ka shkaktuar termet komentesh shumë paragjykuese, shkruan “Kosovarja”. Po, si ka reaguar ish bashkëshorti? Ai ka publikuar një foto në story, ku ka etiketuar edhe të birin. Kjo është foto: Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive


BIOGRAFIA E ADRIANA MATOSHIT: Adriana Matoshi (lindur më 5 shkurt 1980) është aktore kosovare. Në Greqi, ajo u vlerësua si aktorja më e mirë. Në Festivalin italian FilmLabFestival, ajo u vlerësua si “Aktorja më e mirë” e festivalit. Po ashtu, ajo u nderua me çmimin “Adriana” nga roli i saj në shfaqjen “Zija”.

Adriana Matoshi lindi në Gjilan. Shkollën fillore dhe atë të mesme e mbaroi në Gjilan, ndërsa më vonë vazhdoi dhe mbaroi studimet në Prishtinë. Ajo vlerësohet si një nga aktoret më të talentuara në Gjilan. Matoshi është e martuar dhe ka katër fëmijë.