“Aleksandër Frangaj nxirre” Rama si asnjëherë më parë, thërret ‘me të madhe’ në mes të emisionit të Blendi Fevziut


Kryeministri Edi Rama i ka hedhur poshtë akuzat për shit-blerje votash.

“Këto janë broçkulla. Partitë që kanë humbur dhe LSI që flasin përçart. Nëse do të shohim sondazhet që janë bërë publike. Ka një përputhshmëri të plotë me ato tonat. Nuk ndodhi te exit pollet. Ato gabojnë rëndë ndonjëherë. Unë mendoj që kush të akuzon për diçka që nuk e keni bërë ose e ka bërë vetë ose do ta bëjë vetë.

Pas insistimit të moderatorit Blendi Fevziu se ka vjedhur vota, kryeministri Rama i kërkoi të nxjerrë sondazhin, që tregoi aq saktë për fitoren e Partisë Socialiste. Fevziu tha se nuk i ka në xhep duke e pyetur sërish për blerje votash, siç pretendon opozita. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Rama si asnjëherë më parë, i bëri thirrje drejtorit të Tv Klan, Aleksandër Frangaj që të nxjerrë sondazhin.

Rama: Aleksandër nxirr sondazhin, Aleksandër nxirre. Sondazhi do t’i përgjigjet pyetjes, a ka patur manipulime. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU