Pse ti Albin Kurti nuk reagon për çdo luftëtar të UÇK’së si për Rexhep Selimin


Shqiptaroamerikani Uk Lushi ka reaguar pas lajmit se Rexhep Selimit i është dorëzuar aktakuza nga Gjykata Speciale. Lushi ka thënë se pse Albin Kurti nuk ka reaguar edhe për aktakuzat ndaj ish-anëtarëve të tjerë të UÇK’së, sikurse për anëtarin e partisë së tij. Reagimi i plotë: Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Pse ti Albin Kurti reagon vetëm për ngritje aktakuze nga Specialja për bashkëpartiakun Rexhep Selimi?! Pse ti Albin Kurti nuk reagon për çdo luftëtar të UÇK-së si për Rexhep Selimin?! A do të reagosh dhe angazhohesh për çdo luftëtar të UÇK-së apo vetëm kënd e veçon dhe selekton ti?! Për ne ushtarët e lirisë si Rexhep Selimi, si Jakup Krasniqi, si çdo luftëtar tjetër ishin dhe janë UÇK. Ne ushtarët e UÇK-së parti mbi partitë kemi pasë, kemi dhe do ta kemi lirinë e Kosovës.”, ka shkruar ai në Facebook.

“Albin, ushtria dhe ushtarët jemi të krejt kombit. Nuk ndahen ushtarët, o Albin! Shumë e ulët sjellja jote! Po më kujtohet këto çaste kur më tregoje para disa vitesh se kishe biseda me Bacën Jakup Krasniqi dhe mbase ai do të kalonte në VV. A vetëm nëse ai do të kishte kaluar në VV do të kishe reaguar?! Albin, pavarësisht në cilën parti janë ish-ushtarët e UÇK-së sot; dje, sot dhe nesër, ne ish-luftëtarët, të gjithë ishim vetëm në një USHTRI– USHTRINË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS! Edhe ushtarët që s’jemi në VV jemi UÇK! Edhe shqiptarët që s’jemi në VV jemi shqiptarë!”, shtoi ai. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive