Pse Ibrahim Rugova asnjëherë nuk shkoi në Prekaz, tek varrezat e familjes Jashari?


Ish- Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova asnjëherë gjatë jetës së tij nuk e kishte vizituar kompleksin memorial të familjes Jashari në Prekaz të Skenderajt.Njëri nga njerëzit më të afërt të Ibrahim Rugovës, Fatmir Sejdiu në një intervistë për KALLXO.com tha se Rugova ishte përgatitur për të shkuar në Prekaz, por në fund kishte dështuar.

Ai nuk ka pranuar të jap shpjegime të mëtutjeshme, por thotë se Rugova e ka dekoruar me “Urdhrin e Heroit”, komandantin legjendar të UÇK-së, Adem Jasharin.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive