Pas bisedës mes Mitsotakis dhe Erdogan, vjen reagimi i papritur nga Edi Rama


Turqia e Greqia u g0ditën paraditen e kësaj të premteje, nga një tërmet, me një magnitudë 6.8 ballë të shkallës rihter. Lidhur me këtë ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se biseda mes Kyriakos Mitsotakis dhe Erdogan është një dritë mirësie mes të dy popujve dhe shprese për të nesërmen e vetë Europës. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Trihstim e keqardhje për g0ditjen nga tërmeti në Turqi e Greqi dhe lutje për ivktimat e solidaritet vëllazëror me familjet e tyre. Në këtë ditë kaq të zymtë, biseda mes udhëheqësve të dy vendeve një dritë mirësie mes të dy popujve dhe shprese për të nesërmen e vetë Europës”-shkruan Rama.