Pamje se si i thoshte Rifat Jashari “Mos um hajde n’shpi, hajt vazhdo” Hashim Thaçit


Mes Hashim Thaçit, Kadri Veselit e familjes Jashari duket se nuk ka pasur miqësi të mirë, Këtë e kanë konfirmuar edhe politikanë të ndryshëm, ndër ta edhe Jakup Krasniqi i cili pretendon se raportet mes Thaçit e Veselit me familjen Jashari si gjatë luftës ashtu edhe pas luftës, ai i ka balancuar. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Një video e cila po qarkullon së fundi në rrjetet sociale, dëgjohen qart fjalët e Rifat Jasharit teksa i thot, tani presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi “Mos m’hajde n’shpi, hajt vazhdo”. Video ka bërë bujë në rrjetet sociale, disa edhe thonë se nuk është e vërtetë, por video tregon qart mosmarrveshjet mes tyre. Video ishte incizuar pas luftës së fundit në Kosovë nga “Besfort Video”, ku Thaci kishte shkuar në vizitë në familjen Jashari, e i pranishëm ishte edhe Jakup Krasniqi. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive