Nga nesër: Nëse vini nga këto vende duhet 10 ditë Karantinë

Nga 12 tetori, nëse vini nga këto vende duhet të hyni në karantinë për 10 ditëNjerëzit që hyjnë në Zvicër nga 14 shtete / rajone shtesë tani duhet të karantinohen për 10 ditë pas mbërritjes në Zvicër.Më 9 tetor 2020, Zyra Federale e Shëndetit Publik të Zvicrës (BAG) shtoi vendet e mëposhtme në listën e saj:Berlin (Gjermani)Hamburg (Gjermani)Rajoni Campania (Itali)Rajoni Sardenja (Itali)Rajoni Veneto (Itali)Burgenland (Austri) Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Salzburg (Austri)KanadaGjeorgjiaIraniJordaniaRusiaSllovakiaTuniziNga 12 tetori 2020, kushdo që ka kaluar kohë në këto vende gjatë 10 ditëve para se të mbërrijë në Zvicër duhet të karantinohet, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.