Në gjykatë përball Edi Ramës, Ilir Meta bën lëvizjen e papritur


Mësohet se përballja në gjyaktë të Kryeministrit, Edi Rama dhe Presidentit, Ilir Meta do të ndodhë më 18 maj në orën 10:00, sipas Gjykatës Kushtetuese.

Ata do të përballen lidhur me çështjen e mosmarrëveshjes dhe kompetencat për dekretimin e ministrave dhe jo me faktin e lëvizjes së PS-së për shkarkimin e Metës nga posti i Presidentit.

Sakaq, përfaqësues të këtij të fundit kanë bërë të ditur pak momente më parë se Meta do të dalë në një konferencë për shtyp nga Presidenca në orën 13:00. Ende nuk dihet arsyeja e këtij vendimi të papritur. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU