Mustafa: Vjosa është kopje e Albin Kurtit, ajo na i humbi zgjedhjet


Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tashmë s’është duke i kursyer kritikat dhe akuzat ndaj partisë dhe bashkëpartiakëve të saj, njësoj siç nuk i kishte kursyer përqafimet kur ia kishin dhënë besimin që të kandidonte për kryeministre në zgjedhjet e 6 tetorit. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Osmani, e cila është shkarkuar nga dy pozitat që mbante në LDK për shkak të afërsisë me Lëvizjen Vetëvendosje, ka thënë sot se partia që drejton Isa Mustafa ka përdhosur vullnetin e 6 tetorit, derisa për vete thotë se është në anën e qytetarëve. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Ndërsa, kreu i LDK-së në një intervistë ekskluzive për Gazetën Express u ka dhënë përgjigje të gjitha kritikave të Vjosa Osmanit, duke theksuar se s’është përdhosur vullneti i 6 tetorit por vetëm i atyre që morën besimin e LDK-së dhe punuan për parti të tjera të cilat janë dëshmuar se janë kundër frymës rugoviane. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive