“Mos Më Harro Të Lutem”, Historia E Dhimbshme E 22 Vjeçares Që I Shkruan Letra Të Birit Çdo Ditë

Tyla Livingstone, një 22-vjeçare skoceze, po lu.fton me një tumor agresiv në tru, të cilin e zbuloi pak kohë pas lindjes së djalit.Vogëlushi Preston është vetëm 5 vjeç dhe fatkeqësisht, nuk do mund ta ketë nënën pranë gjatë rritjes së tij, pasi sipas mjekëve, Tyla do jetë me fat nëse do jetojë edhe katër vite të tjera.Nëna e re zbuloi sëmundjen fatale vetëm një muaj pasi solli në jetë të birin. Simptomat e para nisi ti ndjente qysh në shtatzëni, por i neglizhoi. me posh te ha peni vid eon me vid eon për 5 sek onda dhe shf aqen pa mjet eksk luzive!

Pas lindjes së djalit, ajo ju nënshtrua rezonancës magnetike, ku dhe zbuloi tumorin.E reja i është nënshtruar kimioterapisë dhe radioterapive për të ngadalësuar avancimin e sëmundjes, edhe pse sipas mjekëve, shërimi është i pamundur, shkruan noa.al. Që nga ai moment e reja i ka shkruar një sërë letrash të birit, me mendime dhe kujtime, në mënyrë që ai ti lexojë kur të rritet për ta kujtuar.Kështu thotë ajo, “Preston do e kuptojë se kë kishte nënë dhe se sa shumë e donte”