Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj ndan lajmin e mirë për liberalizimin e vizave

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, të premten ka biseduar edhe me homologun e saj portugez, Ministrin e Jashtëm të Portugalisë, Augusto Santos Silva. Një bisedë të tillë kryediplomatja kosovare e ka zhvilluar me rastin e 12 vjetorit të marrjes së njohjes së pavarësisë nga Portugalia. Hvp lvjmin pvr 5 sekvnda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive