Milaim Zeka: Jo Gjinja Po Edhe Gjaja Kanë Më E U Çudit Çka Ka Me Bo Albin Kurti


Milaim Zeka, ishte i ftuar i radhës mbrëmë në emisionin n’Kosovë show‘.Si pothuajse në çdo emision, ai e fillon me batutë ku i bën për të qeshur publikun, edhe kësaj radhe bëri të njëjtën gjë, shkruan GazetaBlic.

Ndryshe, ai e filloi bisedën duke folur për të ndjerën, Nexhmije Pagarushën i cili shprehu ngus hëllime dhe e kujtoj me fjalët më të mira, ku tha se është diamanti i Shqiptarisë.

Krahas kësaj, Zeka foli edhe për situatën politike për momentin në vend posaçërisht për koalicionin VV-LDK. Ai e vlerësoi ndryshimin e qeverisë dhe dha një mendim për Albin Kurtin.Ndër të tjera ai tha: ‘Jo gjinja po edhe gjaja kanë më e u çudit çka ka me bo Albin Kurti’.