Merkel humb njeriun e dashur dhe është aq e pikëlluar: “Jam e trishtuar shumë”


Ka humbur jetën në mënyrë të papritur, Thomas Opperman, nënkryetari i parlamentit gjerman, në moshën 66 vjeçare. Vd ekja e tij u raportua gjithashtu nga transmetuesit RTL dhe NTV, të cilët thanë ”se ai humbi jetën, ndërsa po intervistohej nga transmetuesi ZDF dhe u dërgua në spital”. Për ndarjen nga jeta të Opperman ka reaguar dhe kancelarja Angela Merkel, e cila tha se ishte “tro nditur dhe trishtuar nga vd ekja e parakohshme e Thomas Oppermann”. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive