Mediat serbe japin alarmin: “Edi Rama po na provokon, ai sulmoi Serbinë dhe Vuçiçin!”

“Edhe një prov0kim nga shteti i rr3jshëm” – Kështu e nisë shkrimin gazeta “Srbiadanas” teksa tregon se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka deklaruar se Aleksandër Vuciq po luan me kukulla në Instagram.

“Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se harta e të ashtuquajturve Kosova është e mbuluar me flamurin serb, nga ai mik në Beograd i cili po luan me kukulla në Facebook – tha Rama gjatë një vizite në Kukes në veri të vendit” , shkruan gazeta Srbiadanas.

Kjo gazetë shton se “Më 17 Mars, përvjetorin e amsakrës së Marsit, Vuçiq postoi në Instagram një hartë të Kosovës të mbuluar me flamurin serb. Sipas gazetës Serbia nuk këcrënon askënd, por që ajo ka marrë një mësim nga koha kur ishte një humbës, dhe se nuk do të lejojë më askënd të sulm0jë më serbët. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU