LAJMI I FUNDIT: Për ta ndaIuar hyrjen e ekipit Serb, pjesëtarët e ROSU dolën në pikën kufitar


Mediat në Serbi kanë publikuar pamjet ku raportojnë se kanë mbërritur for cat e njësitit special të Policisë së Kosovës, ROSU. Në pikën kufitare në Jarinje, autoritetet kosovare, siç raporton Kurir.rs, kanë dërguar njësite emergjente për t’ia mohuar ekipit të Crvena Zvezdas hyrjen në Kosovë.Ekipi nga Beogradi synon që ta zhvillojë ndeshjen e Kupës së Serbisë në territor të Kosovës, gjegjësisht në Zveqan, me ekipin e ashtuquajtur FC Trepça./ Hvp markvtingun 5 sekvnda dhe shfvqen Pvmjet EkskIvzive