LAJMI FUNDIT / Ezekutohet me ráketë Ministri i Mbrojtjes i Armenisë


Mediat botërore raportojnë se është ezekutuar ministri i Mbrojtjes i rajonit armen të Artsakh. Makina e Jalal Harutyunyan, u g0dit prej dronit azer, i cili nga pamjet duket se ka nën kontroll të gjithë situatën. Më poshtë iu sjellim pamjet: Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive