Ky është djaloshi shqiptarë, që dje shpëtoi nga tërmeti në Turqi


Ardit Barani është një nga shqiptarët që jeton në Izmir, zona më e g0ditur nga tërmeti në Turqi ditën e djeshme. Në një rrëfim për Abcnews.al ai tregon se në momentin që ra tërmeti ishte në katin e pestë. “Isha në shtëpi. Nuk po dija cfarë të bëja, nuk kisha nga ikja se isha në katin e pestë dhe qëndrova. Kur pushuan lëkundjet zbrita nga pallati. Ishte llahtari” tha ai.