Krasniqi: Nuk e kuptoj pse populli i beson Albin Kurtit dhe e votuan Ai eshte nje mashtrues i madh


Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i habitur sesi njerëzit e votojnë subjektin politik Lëvizje Vetëvendosje. Ai këto komente i ka bërë në emisionin ‘Pressing’, pasi u parashtrua pyetja nga analisti politik, Rron Gjinovci, se pse është votuar PDK pas vitit 2014, shkruan Gazeta Express.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Në aspektin e lirisë personale, secili qytetar i Kosovës ka të drejtën me vendos për kë të votojë. Edhe unë me siguri, nëse do më pyesni, do të habitesha, përse njerëzit e votojnë partinë Vetëvendosje. Si njerëzit mund të manipulohen nga Albin Kurtid he nga fakti që njerëzit nuk mund ta vërejnë transformimin e tij të hatashëm nga ai që ka qenë dhe ai që është”, ka deklaruar ai.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Krasniqi, tutje ka thënë se PDK’ja nuk trajton vetëm aspektin individual por edhe k rizën shoqërore që e ka kapluar vendin. Kjo erdhi pas kërkimfaljes që bëri analisti Gjinovci në studio, duke thënë se qëllimi i tij nuk ishte ta f yej ndokë.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Kërkoj falje sepse nuk është qëllimi im me i fy e o fendu njerëzit por si një o bservues, si një person që e ka përcjell politiken, prej 2014 deri më 2019 nuk kam parë asnjë reformë në PDK dhe arsye pse dikush ish dashtë me votu PDK’në”, tha Gjinovci.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive