Khabib Po gruan e kam shqipëtare myslimane dhe jam krenar për këtë, nuk e kam fshehur kurrë


Legjenda e UFC-së, Khabib Nurmagomedov është pensionuar nga UFC në stilin e kampionit.

Të shtunën mbrëma ai arriti fitoren e radhës dhe të fundit në karrierë. Bilanci 100% në karrierë tashmë e ka bërë atë një emër të veçantë në sport. Jeta e tij është përfolur shumë, ndërsa ka dhënë vazhdimisht mesazhe në mbështetje të familjes. Khabib është i martuar, por asnjëherë nuk ka treguar në fotografi gruan e tij. / Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive