Këto janë votat e Vjosa Osmanit deri më tani në të gjithë Kosovën, shifra marramendëse qe kalojne edhe Kurtin ne vitin 2019


Kandidatja për deputete në listën e VV-së, Vjosa Osmani e cila kishte numrin dy në listë, ka marrë një numër të madh votash, më shumë se sa ishte në LDK.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Media merr vesh se deri më tani ku ende nuk janë numëruar votat e diasporës, Vjosa Osmani ka marrë 206 mijë e 570 vota.Qytetet që më së shumti e kanë votuar Osmanin janë Istogu dhe Prishtina.Këto vota të Vjosa Osmanit, janë më të lartat në karrierën e saj si politikane.Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive