Kampioni i UFC, Khabib, shpërthen kundër Macronit: “Zoti do ta shpërfytyrojë fytyrën tënde”


Ylli i arteve të përziera marciale sapo i dalë në pension, Khabib Nurmagomedov kritikoi ashpër presidentin francez, Emmanuel Macron rreth deklaratave të tij anti-islame, transmeton Anadolu Agency (AA).

“I Plotëfuqishmi le të shpërfytyrojë fytyrën e kësaj krijese (Macron) dhe të gjithë ndjekësve të tij, të cilët nën parullën e lirisë së fjalës, 0fendojnë ndjenjat e më shumë se një miliard e gjysmë besimtarëve muslimanë”, tha Khabib në Instagram. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive