Jepet deklarata nga Amerika si një mesazh për Grenellin: “Mjaft vajtove, s’të ka faj Albini!”


Analisti politik dhe veprimtari nga Amerika Ramazan Bekteshi, i ka reaguar ish të dërguarit special amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Ky i fundit, ka drejtuar akuza dhe kritika ndaj liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, duke e quajtur anti-amerikan.

E sipas Bekteshit, Kurti “nuk i ka faj” Grenellit që ai dhe Republikanët humbën në zgjedhje. Bekteshi e ka akuzuar Grenellin se ka përkrahur politikanët e Kosovës, që sipas tij, janë kampionë të kirmit e k0rrupsionit, derisa ka d ënuar dhe rrëzuar fituesin (Kurtin). JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU