Janusz Bugajski: Mjer ballkani, nuk do ta besoni se cfarë është duke ju pritur


Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po inkurajon një konflikt të ri në Ballkan. Në një përpjekje të nxituar për të ndërtuar një marrëveshje midis Serbisë dhe Kosovës, Shtëpia e Bardhë mund të dobësojë mjaft arritje të Perëndimit dhe të nxisë rivalitete të reja rajonale.|…| Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive