Ja arsyeja që disa femra kanë qíme në mjekër? Këtë nuk duhet ta humbísni

Ja Arsyeja që Disa Femra kanë Qíme në Mjekër? Këtë nuk Duhet ta Hum bisni…Depílimi është një pro ces sa i dhím bshèm po aq edhe bèz dísès.Qímèt dalin vend e pa vend dhe në çdo kohë. Ekzistojnë shumë metoda për të elem.inuar këto të fundit, por ato natyralet janë më të mirat.Shumë femrave edhe pùshí i fytyrës u shndèrròhet në qíme pasi këto të fundit errèsòhen dhe tráshèn.Në vend të piskatores ju duhet të përgatisni një nga recetat e mëposhtme për të hèqùr qímet në pjesën e buzës së sipërme ose në mjekër.

Maska nr. 1 – natyrale për të hèqùr qímet nga fytyra (për femrat):Ju duhen:1 lugë e gjysmë çaji me vaj kokosi,3 lugë miell,ujë.Udhëzime si ta bëni maskën:Hapi i parë: L.yeni lëkurën e mbuluar me qíme me vaj kokosi dhe mbùlòjeni me pastën që përftuat nga mielli me ujin.Hapi i dytë: Lèrèni për çerek ore dhe më pas híqení nga lëkura.Hapi i tretë: Shpë lajeni me ujë dhe mos hárròni të hidratoni lëkurën me një krem.

Maska nr. 2 – natyrale për të hèqùr qímet nga fytyra (për femrat)Ju duhet:gjysmë lugë çaji me bollgur,6-8 pika lëng limoni,1 lugë gjelle mjaltë.Udhëzime si ta bëni maskën:Bollgurin përzíejèni me lëngun e limonit dhe mjaltin deri sa të formohet një pastë.Aplikoni përzierjen në fytyrë dhe lëreni për 20 minuta.Përsëriteni këtë procedurë tre herë në javë për rezultatet më të mira.