Isa Mustafa e harron shpejt Grenellin e Trumpin, “hidhet” në krahun e Biden


Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar Amerikën me rastin e zgjedhjes së Joe Biden si president. Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se SHBA bëri zgjedhjen e merituar.

Ndër të tjera Mustafa ka thënë se ka pasur rastin ta takojë dhe të bisedojë disa herë Bidenin, të cilin e quan njeri të mrekullueshëm. Joe Biden rrëmbeu 20 votat elektorale në Pennsylvania dhe kështu u bë presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara. Postimi i tij i plotë: Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

SHBA, bëri zgjedhjen e merituar. Demokrati Joe Baiden mori përkrahje te gjerë për President të shtetit më të fuqishëm në botë. Miku dhe përkrahësi i Kosovs! Pata rastin ta takojë dhe të bisedoj disa herë me këtë njeri të mrekullueshëm. Urime Amerikë! IM