Gazetarja franceze: “Muslimanet të heqin shamitë disa ditë në nder të mësuesit francez”


Gazetarja franceze, Elisabeth Levy, tha se shamia është uniforma e amriqve të Francës dhe se gratë muslimane në vend mund t’i heqin ato për disa ditë në nder të mësuesit që iu hek koka më 16 tetor, transmeton Anadolu Agency (AA). Levy mori pjesë në një debat në CNEWS lidhur me atë nëse duhet vendosur ndalesë e shamisë në hapësira publike. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive