Françesko Toti “c.mend” serbët, ja çfarë bëri legjenda e futbollit për Dua Lipën dhe Shqipërinë e Madhe

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa shkaktoi “t ërbim” te serbët me një fotografi të publikuar së fundmi në rrjetet sociale. Me flamurin autentik, Shqipërinë etnike, Dua ka ngjallur reagime nga më të ndryshmet në rrjetet sociale, dhe padyshim që ka ngrohur zemrat e bashkëkombasve të saj.

Flamuri që postoi Dua ishte i njëjtë me atë që ndërpreu ndeshjen Serbi-Shqipëri para gjashtë vitesh dhe kjo nuk është “kapërdirë” dot nga serbët prej asa kohe.
Kjo ka ngritur edhe reagimin e gazetarit britanik, Sam Strit i cili u mundua t’i tregojë Duas se “kjo gjë është e gabuar”. Nga ana tjetër, serbët i ka zhgënjyer tejmase fakti që edhe ish-kapiteni legjendar Françesco Toti, e ka pëlqyer postimin e shqiptares në Instagram.

Shumë prej mediave në Serbi e kanë pasur këtë pjesë të shkrimeve të tyre, si një shenjë kërkese llogarie ndaj Totit.