Erdogan bëri thirrje për bojkot të mallrave franceze, por gruaja e tij blenë çantë franceze me çmim marramendës 50 mijë dollarë


Erdogani dje bëri thirrje të hënën që turqit të mos blejnë më mallra franceze.

Ai u bëri thirrje gjithashtu udhëheqësve të Bashkimit Evropian të ndalin atë që ai e quajti axhendë “anti-islamike” të presidentit francez Emmanuel Macron. Por mediat gjermane zbuluan se gruaje e Erdoganit, Eminja ka blerë çantë super-luksoze franceze me një çmim marramendës prej 50 mijë dollarësh. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Përdoruesit në Twitter postuan foto të Emines që mbante një çantë dore Hermes, që thuhet se kushton rreth 50,000 dollarë Hermes është një prodhues i produkteve të luksit të modës së lartë që u krijua në 1837 në Francë. Erdogan tha të shtunën se zoti Macron ka një problem me myslimanët dhe ka nevojë për kontroll të shëndetit mendor, një deklaratë që e bëri Francën të tërheqë ambasadorin e saj nga Ankaraja. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive