Edi Rama jep lajmin surprizë, ja cila Fabrikë e Madhe pritet të hapet në Shqipëri


Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëria po punon për të sjellë fabrikën e vaksinave në Shqipëri. ‘Dëshiroj të ndaj me ju një lajm shumë të mirë. Kemi nisur bisedat për të sjellë në Shqipëri fabrikën e prodhimit të vaksinave.’-tha Rama.

I pyetur përse na duhet fabrika e prodhimit të vaksinave, kreu i qeverisë tha fabrika do të mbulojë nevojat e tregut vendas, si edhe do të eksportojë. Ai tha se vaksinat e siguruara deri më tani nuk mjaftojnë për të përmbyllur procesin deri pranverën e ardhshme. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive