E degjeneron Bashën biznesmenia shqiptare: Atë nuk e llogaris fare unë, ia jep urdhërat një grua atij

Biznesmenia Ina Kollçaku ka komentuar zgjedhjet që pritet të mbahen në Amerikë dhe në Shqipëri. Ina Kollcaku tregon kur humbi virgjerinë: “Mendova se s’do martohesha më kurrë” – Lajmi i Fundit, lajme, te fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

E ftuar në rubrikën në emisionin e“ E Diell”, Ina aludoi kur tha se kandidat për president të Amerikës nuk është Biden, por sipas saj është Kamala Harris, e cila qëndron prapa tij. Ajo tha se Biden është një 81-vjeçar me sëmundje të rën dë, e që shumë shpejt mund të vd esë. Ndërsa Harris, sipas Inës, plotëson të gjitha kushtet për ta zëvendësuar atë. Por a ka një Harris shqiptare për Inën? Kur u pyet për këtë gjë, Ina tha se për të është Grida Duma, të cilën e admiron shumë. Ndërsa për Lulzim Bashën tha se nuk e konsideron aspak, e nuk dëshiron të flasë për të.

“Kandidati i vërtetë nuk është Biden, është Kamala, Biden është një 81-vjeçar i sëmurë dhe Kamalan e ke me ngjyrë dhe gjysnmë-meksikane. Ajo në një minut debat, të thotë ne nuk do të taksojmë bizneset, ajo në 1 minut debat kap 11 target grupe. Unë uroj që të kemi një grua kaq të fortë sa po del Kamala, sepse është shumë inteligjente. E preferuara ime është Grida Duma. Lulzim Bashën unë nuk e konsideroj fare”, u shpreh Ina.