Daçiç: “Ne besojmë te dialogu me Kosovën, por së pari Albin Kurti ta bëj Zajednicën!”


Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia kurrë nuk ka hequr dorë nga pozicioni se nuk mund të ketë progres në dialogun me Kosovën derisa të përmbushen detyrimet nga marrëveshja e Brukselit dhe të krijohen kushtet pë formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, raporton Tanjug.

Ai përsëriti se pozicionet e Beogradit janë të qarta që nga fillimi, se nuk do të ketë vazhdim të negociatave derisa të zgjidhet çështja e Asociacionit. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive