Cramon ‘Dridh’ Grenellin: Hashim Thaçi është ‘Hajn’ klasik kurse ti po e mbështet atë?


Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka konfirmuar në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, se Bashkimi Evropian, është kundër idesë për korrigjimin e kufirit të Kosovës me Serbinë. Ajo ka thënë se një marrëveshje e “nxituar” mes të dyja vendeve, do të ishte shumë e dëmshme për qytetarët e të dy palëve dhe do të sillte efekt domino në rajon. / Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive