Baton Haxhiu: “Albini I Prishi Raportet Me Serbin, Ju Kam Than Se Eshte I Paaft”


Deklarata e tij shkaktoi reagime dhe entuziazëm në të dyja vendet. Analisti Baton Haxhiu thotë në emisionin “Shock” në Euronews Albania se vetë Albin Kurti duhet ta ndërtojë dhe të votojë i pari referendumin e bashkimit mes dy shteteve.

“Nëse Kombet e Bashkuara do të thonin që te kemi një referendum, nuk do të refuzoja dhe do të votoja për bashkimin, por në politikë është guximi për të bërë referendum. Ai duhet ta ndërtojë referendumin, që të jetë edhe votuesi i parë i bashkimit. Është një cinizëm i panevojshëm”, tha ai.
“Albini shkurt e shqip po na prish me serbin hala ma shum” shtoi ai