Arbana Xharra befason me fjalët për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, ja çfarë thotë


Ditë më parë ka qarkulluar një lajm se kinse gazetarja Arbana Xharra ka deklaruar se Albin Kurti është tradhtari më i madh i Kosovës bashkë me Vjosa Osmanin.

Këtë lajm e ka demantuar Xharra duke thënë se këto janë vetëm propaganda nga individ e grupe të caktuara.
Ajo tha disa fjalë të mëdha për Kurtin dhe Osmanin.

Përndryshe nëse doni me ditë, mendimin tim për Vjosen dhe Albinin, une jam e bindun që president më të denjë pas Ibrahim Rugovës se Vjosa Osmanin, Kosova nuk ka pasur. Kurse Albinit kapuqin ja heki për gadishmërinë e tij me luftu korrupsionin duke uruar që të mos na afrojë me Turqinë!”, shkroi Xharra në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë .. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Propagandat e juaja kane me mashtru individ e grupe te caktume, por mua ma s’keni cka me me ba. Urrejtja qe po provoni me nxit ndaj meje, asnje ndikim ne jeten time dhe ne mua personalisht nuk me shkakton. Vazhdoni hic mos ja ndani. Perndryshe nese doni me dite, mendimin tim per Vjosen dhe Albinin, une jam e bindun qe president me te denje pas Ibrahim Rugoves se Vjosa Osmanin Kosova nuk ka pasur. Kurse Albinit kapuqin ja heki per gadishmerine e tij me luftu korrupsionin duke uruar qe te mos na afroje me Turqine!