Arbana Xharra: Albin Kurti osht tradhtari ma i madh i Kosoves bashk me Vjosa Osmanin mashtruesen?


Kështu u shpreh në një intervistë për të RTV Ora gazetarja nga Kosova Arbana Xharra. Teksa u ndal te deklaratat e kryeministrit të ardhshëm Albin Kurti lidhur me ambasadën e Kosovës në Izrael, Xharra e quajti diçka të t merrshme. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

“Unë mbi 10 vite merrem me ndíkimin e Turqisë. Shumë faktorë kanë bërë që të krijohet një ambient i përshtatshëm për Turqinë që të shtrijë ndikimin në Kosovë. Sidomos gjenerata të reja që janë tërësisht të ízoluara në pamundësi për të dalë jashtë Kosovës.

Është krijuar kjo situatë dhe normalisht dhe tash shohim një flirt haptazi të kryeministrit të ardhshëm Kurti, i cili shkoi te ambasadori turk dhe tha se do të rishikojë edhe një herë çështjen e ambasadës së Kosovës në Izrael. Kjo është e t merrshme. Nuk di çfarë të them. Duke i dërguar një mesazn Erdoganit dhe duke e ditur sa do të na d ëmtojë në këtë moment“, u shpreh ndër të tjera ajo. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU