Ajo është 69 vjeçe po plakjen nuk e njeh/ Vera Grabocka i habit të gjithë me foton nga pushimet në jaht/ Linjat e saj bëjnë xheloze dhe 20-vjeçaret

Regjisorja e njohur shqiptare Vera Grabocka, njihet tashmë për rininë e përjetshme. Edhe pse është 69 vjeçe ajo vazhdon të duket si një vajzë e re dhe duket sikur koha e ka ’dë nuar’ për të qëndruar përjetësish e re. Dhe së fundmi ajo ka habitur të gjithë me foton e publikuar nga Alketa Vejsiu. Vera i ka mahnitur të gjithë me linjat e saj trupore, sikur të ishte në të njëzetat, e veshur me rrobabanjo të bardha, këmishë dhe kapele. Tejkalo hapsirën më poshtë dhe vaz hdo me pa mjet pas pak sek ondave

‘Me Vera Grabockën duke punuar per formatin e ri. Zyre me pamje nga deti. Nje student i mire do te mbetet gjithmone modest dhe i vogel perpara mesuesit te tij dhe ti kujtoje vetes gjate rritjes qe kreshten e malit nuk e ngjiti vetem”, shkruan Alketa krah fotos.